Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!
ElőfizetésPályám nem a közigazgatás területén indult. Első diplomám alapján óvoda- és szociálpedagógus vagyok, azonban a klasszikus értelemben sosem dolgoztam ebben a szakmában, mégis nagy hasznát vettem ennek a képesítésnek a későbbi munkám során, hiszen emberekkel foglalkozni minden szinten nehéz küldetés. Éppen ezért az akkor megszerzett ismereteimet nem tartom feleslegesnek, mert az ott megszerzett tudásnak nagy hasznát veszem bármerre is vet az élet és jó alapot jelent vezetői munkám során.
Óvoda- és Szociálpedagógus oklevél
BKÁE Államigazgatási Kar, igazgatásszervező szak
NYME Közgazdaságtudományi Kar, Európa szakértő
Corvinus Egyetem, Közigazgatás-tudományi Kar, közigazgatási mester diploma
Mentálhigiénés Programiroda
Országos Egészségfejlesztési Központ Dél-dunántúli Régiója, referens
2002 - BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatal, Közlekedési Igazgatási és Nyilvántartási Főosztály
2005 - BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatal, Okmányfelügyeleti Főosztály
2007 - Budapest Főváros
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat, Okmányiroda vezető
2010 - Budapest III. kerület Óbuda-Békásmegyer, jegyző
A főiskola elvégzését követően a Mentálhigiénés Programirodában, később az Országos Egészségfejlesztési Központ Dél-dunántúli Régiójánál dolgoztam referensként. A gazdasági ügyintézéstől kezdve a programszervezésig minden hozzám tartozott. Mindeközben elkezdtem tanulmányaimat a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Államigazgatási Karán, ahol 2000-ben szereztem igazgatásszervezői diplomát. Nagyjából ezzel egy időben erősödött meg bennem az a korábbi szándék, hogy a közigazgatás területén szeretnék dolgozni. 2002-ben Budapesten a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatalban kínálkozott lehetőség arra, hogy megkezdjem munkámat az általam választott új pályán. Kezdetben a Közlekedési Igazgatási és Nyilvántartási Főosztályon, majd 2005-től az Okmány-felügyeleti Főosztályon dolgoztam. Munkám változatos, érdekes volt, az Okmányfelügyeleti Főosztályon ellátott munkaköröm különösen, hiszen - az ország okmányirodáinak ellenőrzése okán - sok utazással, számomra eddig jelentős emberi kapcsolatok kialakításával járt. "Országjárásom" során számos önkormányzatnál illetőleg körzetközponti jegyzőnél tettem látogatást, és az így szerzett tapasztalatok egyre inkább megerősítettek abban a meggyőződésben, hogy a "klasszikus" igazgatási szakma nem feltétlenül a központi, hanem a területi közigazgatás szintjén gyakorolható a helyi önkormányzati feladatok, valamint a helyi közszolgáltatások ellátásának biztosításával. Ebben az időben kellett döntenem arról, hogy ismereteim szintjét jogi képzés, vagy - figyelemmel uniós csatlakozásunkra - más képzés keretében bővítsem. Akkor úgy döntöttem, hogy megpróbálom speciális ismeretekkel rendelkező szakemberként megtalálni a helyemet a magyar közigazgatásban. Döntésem eredményeként szereztem mesterfokú Európa szakértői diplomát a NYME Közgazdaságtudományi karán. Jelenlegi munkahelyemen először az Okmányfelügyeleti Főosztály munkatársaként (2006) jártam, ahol az okmányiroda szakmai ellenőrzésében vettem részt. A napi munkát akkor abban az irodában kezdtük Sárádi Kálmánné dr. jegyzővel, ahol ma ülök. (Természetesen akkor még nem gondoltam arra, hogy egyszer az asztal túloldalán ülve én fogadom az ellenőrzésre hozzánk érkező korábbi munkatársakat.)
Az ellenőrzést követően szinte napi szakmai kapcsolatot alakítottunk ki az okmányiroda vezetését ellátó Igazgatási Ügyosztály vezetőjével.
Talán ennek is köszönhetem, hogy Bús Balázs polgármester Úr felkérésére 2007. március 1-jétől a főváros legforgalmasabb okmányirodájaként számon tartott iroda vezetője lettem - mely jelenleg is a hivatal legnagyobb szervezeti egysége - valamint megbíztak az igazgatási főosztályvezető általános helyettesítésével is. A két feladat ellátása során még az eddigieknél is szélesebb rálátásom nyílt a hatósági munka spektrumaira. Munkám mellett elhatározásomnak megfelelően a Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karán folytattam tanulmányaimat a közigazgatási mester diploma megszerzése érdekében. Az önkormányzati választásokat követően elődömet a főváros főjegyzőjévé nevezték ki, az így megüresedett jegyzői posztra kiírt pályázaton sikeresen szerepeltem, és 2010. december 16-án a képviselő-testület egyhangúlag szavazta meg kinevezésemet.
A szakmai feladatok ellátását a folytonosság jegyében sikerült átvennem, amelyhez a hivatal szervezeti egységeinek vezetőitől és minden munkatársamtól hathatós segítséget kaptam. Ehhez nagy valószínűséggel hozzájárult, hogy már korábban is korrekt munkakapcsolatom volt mindenkivel és abban bízom, hogy ez így marad a jövőben is.
Közszolgálati hitvallásomban az emberséges, ügyfélbarát ügyintézésre és a szolgáltató jellegre nem elcsépelt frázisként, hanem a mindennapi feladatok végzésének módjaként tekintek. Fontosnak tartom, hogy az általam vezetett hivatal munkáját a lakosság a szó igazi értelemben vett közszolgálatnak érezze akkor is, ha éppen kötelezettséget vagy szankciót állapít meg vele szemben. Ez irányú törekvésemben a városrész vezetésének maximális támogatását élvezem és ezt a hozzáállást - amellyel remélem, példát mutatok - várom el valamennyi munkatársamtól.
- 54/55 -
2005 Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar - jogász szak
2007-től Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar - Ph.D jelölt
2009 Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar - kereskedelmi szakjogász
2010 Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar - jogszabály-szerkesztő szakjogász
Egyéb: közigazgatási szakvizsga, jogi szakvizsga, közbeszerzési referens képzés
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás