Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!
ElőfizetésKisvárda Város Önkormányzata biztosított helyszínt 2016. október 24-én a Városháza dísztermében a Jegyzők Országos Szövetsége és az EMKA Tanácsadó Kft. által közösen készített, az idegenforgalmi adó hatékonyabb kezelését szolgáló kutatások eredményeinek megyei szintű prezentálásához.
A házigazda település neve a magyar vár, erődítményből ered, mely kisebb váras helységet jelent. Már a XII. században is jelentős volt Kisvárda gazdasági szerepe, mivel rendszeresen tartottak heti vásárokat. A 15. században épített vár romja ma a város kulturális életének központja, egyik nevezetessége.
Számos országos hírű óvodája, általános iskolája, szakközépiskolája és gimnáziuma mellett, nevezetességei, építészeti és kulturális örökségei kiemelkedőek.
2010-től Kisvárda egy élettel teli, folyamatosan fejlődő, élhető város. Magukra találtak és működni kezdtek a civil szervezetek, újra megújult a kulturális- és a sportélet, egész évben pezsgő közélet várja a lakosokat. Számos állami és Európai Uniós projekt nyerteseként, infrastruktúrájában is fejlődtek az oktatási, közéleti, önkormányzati és kulturális intézmények, megújultak a város bel- és külterületei, parkjai, zöldfelületei.
Folyamatosan nő a város lakosságszáma, egyre több fiatal választja otthonául Kisvárdát és alapít itt családot. Köszönhető ez egyebek mellett annak, hogy vonzó városi arculat alakult ki, javult a helyi vállalkozások gazdasági potenciálja, a külső befektetők termelési kapacitásokat hoztak létre, új munkahelyeket teremtve ezáltal.
Kisvárda Város Önkormányzata kiemelt figyelmet fordít a város idegenforgalmának növelésére. A turisztika, idegenforgalom növelése céljából megalakult a Rétközi Turisztikai Desztináció Menedzsment Egyesület (TDM), melynek Kisvárda Város Önkormányzata is tagja. A TDM elsődleges feladata a turisztikai jellegű pályázati lehetőségek felkutatása, pályázatok benyújtása.
Az EMKA Tanácsadó Kft. képviseletében Herperger Babett stratégiai igazgató, a Jegyzők Országos Szövetsége képviseletében Tóth János elnök úr személyes részvételével tisztelte meg a rendezvényt. Az idegenforgalmi adóval kapcsolatos kutatás célja az volt, hogy segítsék az önkormányzatokat azon akadályok legyőzésében, melyeket az adóelkerülés ősi játéka okoz, továbbá segítsenek eligazodni a lehetséges megoldások között.
Az idegenforgalmi adó (a továbbiakban: IFA) szabályozása a helyi önkormányzatok hatáskörébe tartozik, aminek következtében változatos képet mutat mind az IFA-val kapcsolatos adminisztráció, mind a behajtás, ellenőrzés alkalmazott módszere. A rengeteg adóbehajtásra fordított erőforrás ellenére is csak a töredéke folyik be annak az összegnek, amit a tényleges vendégéjszakák száma generálhatna egy-egy településen. A problémát továbbárnyalja, hogy a települések ezzel további kiegészítéstől vagy pályázati lehetőségtől esnek el.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás