Megrendelés
Jegyző és Közigazgatás

Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!

Előfizetés

Dr. Mitták Tündét, Soroksár aljegyzőjét mutatjuk be (Jegyző, 2013/1., 40-41. o.)

Egy felelős jogalkalmazó arcéle avagy Confessio egy jogalkalmazótól, aki szerint a közigazgatásba bele lehet szeretni

Amikor felkértük és megnyertük az egyébként rendkívül szerény Mitták Tündét arra, hogy közreadjuk portréját, jól éreztük, helyesen gondoltuk azt, hogy az anyag összeállításához nem szabad szempontokat és előzetes támpontokat adni. Hogy miért? Mivel az általa jegyzett és elkészített önvallomása magáért beszél. Kisugárzó, komoly üzeneteket, értékeket felvállaló és hordozó kerek egésszé alakult mindaz, amit ennek eredményeként a Tisztelt Olvasók jó szívvel áttekinthetnek. Jól döntöttünk, amikor Soroksár aljegyzőjét arra kértük, mutatkozzon be az ország szakmai nyilvánosságának. Olvassák őszinte érdeklődéssel, nyitott szellemiséggel. Meglátják, érdemes. Így is lehet!

1970-ben születtem, Budapesten. Gyermekkoromban Dabason éltem, középiskolai tanulmányaimat a Katona József Gimnáziumban végeztem Kecskeméten. Első diplomámat 1991-ben szereztem, azóta folyamatosan tanulok és képzem magam, mind a mai napig. Hét diplomával rendelkezem, amelyeket egészségügyi, közigazgatási és jogi területen szereztem. Egész életemben arra törekedtem, hogy megszerzett ismereteimet bővítsem, tökéletesítsem. Ezt a törekvést természetesen nem a látszólagosan diplomagyűjtésnek tűnő tevékenységgel, hanem a rokon tanulmányok és szakképzettségek minél szélesebb körben történő elsajátításával kívántam megvalósítani.

A felnőttek és a dolgozó nők világába 1991-ben gyógytornászként léptem és mintegy tíz évet töltöttem az egészségügyben. Kezdetben közvetlenül kórházi ágy mellett dolgoztam, ahonnan végül egészségügyi okokból kellett távoznom és folytatnom a beteg emberekkel való munkát magánpraxis keretei között. Legfőbb eredményeim az alternatív jelleggel megszervezett iskolai gyógytorna, preventív mozgáskultúra kialakítása és házi orvosi szolgálat segítése. A beteg emberek körében végzett gyógyító munka során ismertem fel igazán, hogy nem elég a betegség fizikai tüneteinek kezelése, nagyon meghatározó tényező a gyógyulásban a lelkiállapot, a különböző lelki problémák felismerése és befolyásolása. Az emberi test fizikotherápiás gyógyítása mellett ezért nagy hangsúlyt fektettem a psziché megismerésére és munka mellett végeztem el a mentálhigiénés képzést a Debreceni Egyetemen, valamint a teológiát Budapesten. Hamarosan rádöbbentem, hogy minél többet tanulok, annál több hiányosságra ébredek rá és egyre csak nőtt bennem a tudásvágy. S ahogyan váltam a társadalom aktív tagjává, úgy kerültem egyre közelebb a közigazgatáshoz. Először a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Államigazgatási Karán szereztem szociális szakigazgatási ismereteket és dolgoztam 1999-től köztisztviselőként Ócsán, mint a jegyző főmunkatársa. Részt vettem a képviselő-testületi döntések előkészítésében, illetve hatásvizsgálatok lefolytatásában, szakmailag segítettem a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat munkáját. Egészségügyi múltammal és az emberek fizikai-mentális segítésével nem tudtam maradéktalanul szakítani. A közigazgatásban töltött évek alatt is igyekeztem olyan projekteket vezetni, ahol a társadalom segítségére lehettem. Ócsához fűződik az első nagy sikerélményem, a hagyományőrző jelleggel bevezetett parasport-rendezvény, amelyet azóta is évente megszerveznek. Ezen a napon együtt mozoghatnak az egészséges és fogyatékos emberek, ezen a napon évente lehetőség nyílik arra, hogy már kisgyermekkorban elkezdődjön a tudatos nevelés, mi több, évről évre bevésődjön a fiatalok tudatába a másság elfogadásának, az egymás segítésének és a közös mozgás örömének fontossága.

2001-ben - többek között - a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folytatott jogi tanulmányaim miatt Budapestre költöztem és Pesterzsébet Önkormányzatának Jegyzői Gyámhatóságán helyezkedtem el gyámügyi előadóként. Ebben a munkakörben a 2003-2004. évben folytatott kutatási munkában való eredményes részvételre gondolok vissza a legszívesebben. A kutatásról publikáció is megjelent a Család Gyermek, Ifjúság 2004/4. számában, Ideiglenes hatállyal elhelyezett gyermekek sorsának után-követéses vizsgálata címen.

Számomra mindig fontos volt, hogy az ügyfelek - különösen pedig, ha az ügyfél gyermek vagy az ügy egy gyermek sorsát érinti - úgy érezzék, nem a hatóság

- 40/41 -

A teljes tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges.

A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.

Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!

Tartalomjegyzék

Visszaugrás

Ugrás az oldal tetejére