Fizessen elő a Jogtudományi Közlönyre!
ElőfizetésA Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán 2015. november 9-én rendezett könyvbemutató a jogtudomány különböző ágait bővítő újabb szakirodalmi alkotásokkal gazdagította a jogtudomány és joggyakorlat iránt érdeklődők ismeretanyagát.
Szilágyi János Ede nyitotta meg a bemutatásra kínált művek sorát Fodor László által írt, Klímavédelem az energiajogban-szabályozási modellek Németországból (Wolters Kluwer Complex Kiadó, Budapest, 2014.) című könyvének ismertetésével. A szerző a legfontosabb jogszabályok és a lehető legszélesebb szakirodalom feldolgozása mellett betekintést nyújt a német szabályozásba, ezzel mintaértékű modellt állítva az elemzés középpontjába. Tekintettel arra, hogy a könyv elsősorban a magyar szakmai közönségnek szól, a mű átfogó képet ad a magyar és a német szabályozás közötti különbözőségekről és párhuzamokról.
Ezt követte a Sólyom Péter által bemutatott A jogalkalmazás vitatott területei-a sajtó polgári jogi felelőssége (Debreceni Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar Polgári Eljárásjogi Tanszék, Debrecen, 2014.) címen megjelent, Pribula László által szerkesztett kötet, mely a jogalkalmazás vitatott területeit feltáró konferencia-sorozat részét képező, "Mit írhat meg a sajtó? A sajtó polgárjogi felelőssége" címmel a debreceni jogi karon megtartott szakmai konferencián elhangzott előadásokat tartalmazza szerkesztett formában. A mű mind a sajtójogi felelősség iránt érdeklődő szakemberek, mind a laikusok számára érdekes, lényegre törő, elméleti és gyakorlati problémákat felvető hasznos olvasmányként gazdagítja ismereteinket.
Tóth Gábor Attila által írt A jogok törvénye (Gondolat Kiadó, Budapest, 2014.) című könyv tárgya maga az alkotmány, melyet Pribula László mutatott be a résztvevőknek. Annak ellenére, hogy az alkotmány "élettelen dokumentum", különös érdekessége, hogy mégis az ember áll a középpontjában. A kötet hét fejezeten keresztül vizsgálja, hogy a különböző alkotmányok hogyan biztosíthatják, esetleg csorbíthatják a szabadságot és az egyenlőséget. A szerző az alapjogok áttekintése mellett esettanulmányok ismertetésével teszi színessé és a laikusok számára is érdekes olvasmánnyá a művet.
Nádas György és Prugberger Tamás által írt és szerkesztett Európai és magyar összehasonlító és közszolgálati jog (Complex Kiadó, Budapest, 2015) című könyv immáron hetedik kiadásban jelent meg. A kötetet Rab Henriett mutatta be a hallgatóság számára. A könyv átdolgozását az új Munka Törvénykönyve, a közszolgálati törvény megalkotása és a közalkalmazotti törvény jelentős módosulása indokolta. A mű két alappillérét az individuális-, illetve a kollektív munkajog képezi. A kötet nem csupán a jogi felsőoktatásban használatos tankönyv, hanem a munkajog gyakorlati szakemberei és a jogalkalmazók számára is hasznos információkat tartalmaz.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás