Fizessen elő az Alkotmánybírósági Szemlére!
ElőfizetésTisztelt Elnök Urak, Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Tisztelt Könyvkiadók, tisztelt Kollégák, kedves Hallgatók, áldás békességgel és sok szeretettel köszöntöm Önöket itt a Károli Gáspár Református Egyetem Közössége nevében a Károlyi-Csekonics Palotában.
Tisztelettel köszöntöm az Első Magyar Jogi Könyvszalon megnyitóünnepségén megjelent közjogi méltóságokat, Sulyok Tamást az Alkotmánybíróság elnökét, Prof. Trócsányi László elnök urat, Bánáti János elnök urat, Nyilas Mihály urat a Vajdasági Jogász Egylet elnökét, igazságügyi miniszteri államtitkárt, Pásztor Bálint urat, a szerbiai parlament képviselőjét, a határon inneni és határon túli jogtudósokat, jogászokat, könyvkiadókat, oktatókat, joghallgatókat és minden kedves vendégünket.
Örömmel jelentem be, hogy a Köztársasági Elnök Úr vállalta az esemény fővédnökségét és köszöntővel, jelenlétével megtisztel bennünket.
Concha Győző jogtudós, akiről az egyik konferenciatermünket elneveztük, akár a Könyvszalon megnyitójára is írhatta volna, jóllehet 1895. évben írta a Politika című művében foglalt egyik gondolatát, amely szerint "[...] addig bizonyosan nem lesz erős, szervezett magyar tudomány, amíg saját íróinkkal behatóan nem foglalkozunk, saját gondolatvilágunk szervesebb összefüggését meg nem teremtjük".
Nem titkolt célja ennek a hazai joggyakorlatban még egyedülálló rendezvénynek, hogy egyszerre adjon teret a magyar jogi könyvkiadók könyvkiállításának és vásárnak, illetve a szerzőkkel történő műhely-beszélgetéseknek, továbbá egy díjátadó ünnepségnek és a kötetlen szakmai konzultációknak, ahol a szakmában beérkezettnek számító jogtudósok, jogászok, vagy épp kezdő jogászok, találkozhatnak kollégáikkal vagy a pályájukra még csak készülő hallgatókkal.
A jogi hivatás egy olyan életpálya, ahol számos szakmai fórum lehetőséget ad arra, hogy kifejtsük álláspontunkat, a bíróságoktól kezdve a jogi-gazdasági üzleti tárgyalásokon keresztül a tudományos konferenciákig.
A Könyvszalon azonban megközelítésében és tematikájában új lehetőséget kíván teremteni az igényes jogi diskurzus számára. A Magyar Jogász Egylet és az Alkotmánybíróság szervezésében, valamint e káprázatos helyszínt is adó Károli Gáspár Református Egyetem együttműködésével megrendezett szakmai esemény középpontjába a könyvet állította. Mondhatnám úgy is, hogy a frissen megjelent jogi szakirodalom terített asztalához invitálom a kedves résztvevőket.
Nem túlzás mindezt kijelenteni, hiszen a Kárpát-medencei jogi könyvkiadók ötezer kiadványa vásárolható meg nagy kedvezménnyel a mai rendezvény alkalmából, itt az aula vásártéren, ahol a szerzők dedikálnak, és a Könyvszalon nagydíját is átadják.
Örömmel mondhatom, hogy ebben az épületben nemcsak a mai napon lehet könyvet venni, hanem más napokon is, mert itt van a Könyvesboltja a Károli Könyvműhelynek, amely a Károli Gáspár Református Egyetem által kiadott könyveket, így jogi könyveket is szerkeszti és kiadja.
A könyv azonban ebben a szalonban természetesen nem holt papír marad, hanem nagyon is élő és közvetlen élménnyé válik.
A Szladits Károly konferenciateremben ugyanis könyvbemutatókon lesz lehetőség megismerkedni egy-egy kiemelkedő szakkönyv kiemelkedő szerzőjével, továbbá műhelybeszélgetések lesznek, ahol a neves jogászi életpályákról, az államról és a közjogról, az innovációról és más érdekes témákról lesz szó.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás