Fizessen elő az Európai Jogra!
ElőfizetésMottó: "A szabadságszerető ember bízik a közösség erejében..."
Bibó István
Az ELTE Jogász Társadalomtudományi Szakkollégiumot, későbbi nevén az ELTE Bibó István Szakkollégiumot 1983-ban hozták létre joghallgatók Budapesten az angol college-rendszer mintájára. A Szakkollégium célja, hogy a tömegessé vált állam- és jogtudományi képzésben a egyetemi követelményekhez és oktatáshoz képest többletlehetőségeket és -tudást nyújtson hallgatóinak, és a szakkollégistákból felkészült, a szakma és a munkaerőpiac elvárásainak és kihívásainak megfelelni képes ifjú jogászokat és politológusokat képezzen. Ezen célkitűzések fogalmazódnak meg a Szakkollégium működését meghatározó alapelvekben is: szakmaiság, tájékozottság, önállóság, kezdeményezés, felelősség, önkormányzatiság, nyilvánosság, egyenlőség és közösségiség.
A Szakkollégium tanulmányi rendszere a fokozatosságra, az ún. szakmai ívre épül, amit kifejez az egyéni fejlődés három szakasza: a felkészítő képzés, az alapozó képzés és a specializációs szakasz. A felkészítő képzés keretében készségfejlesztő foglalkozásokra, valamint az egyes jogterületek felé orientáló előadásokra, intézménylátogatásokra, jogi alapismeretek oktatására stb. kerül sor. Ezt követően, általában másodévesen választhat a szakkollégista, hogy a Büntető Tudományok Műhelye, a Civilisztika, a Közjogi valamint a Nemzetközi és Európai Jogi Műhely közül melyikhez csatlakozik, tehát milyen területen kíván alapozó és speciális képzésben részt venni. A műhelyeket a szakmai élet neves, az ELTE-n is oktató képviselői vezetik, akiknek a munkáját a mentorok és a többi oktató segítik.
A Bibó István Szakkollégium rendszeresen szervez mind hazai, mind nemzetközi konferenciákat, előadássorozatokat, szakmai vitaesteket, tanulmányi versenyeket és perbeszédmondó versenyeket is.
Az ELTE Bibó István Szakkollégium szervezésében 2005. április 4. és 8. között került megrendezésre az "EU 25 after Athens" elnevezésű, angol nyelvű nemzetközi konferencia, amelynek helyszínei voltak a Szakkollégium XI. kerület Ménesi út 12. alatti épületén kívül az ELTE ÁJTK Kari Tanácsterme, a Central European University és a Parlament.
A Konferencián az ELTE és a Szakkollégium hallgatóin kívül Ausztriából, Csehországból, Lengyelországból, Németországból, Romániából, Szlovákiából valamint Spanyolországból érkeztek oktatók és diákok, hogy megosszák egymással a 2004. május 1. napja óta eltelt időszak tapasztalatait.
A Konferencia fővédnökei voltak: Dr. Mádl Ferenc, a Magyar Köztársaság elnöke, Dr. Klinghammer István, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektorát és Dr. Mezey Barna, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja.
A Konferencia már a szervezéskor felkeltette több patinás intézmény vagy neves ügyvédi iroda érdeklődését, így a támogatók sorában megtalálhatók az ELTE ÁJTK, a Magyar Köztársaság Alkotmánybírósága, a Budapesti Ügyvédi Kamara, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara, a Bá, S. Szabó & Partners Ügyvédi Iroda és a Law Ofiices of Dr. Gabor B. Szabó.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás