Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!
ElőfizetésEngem ért az a megtiszteltetés, hogy bemutathatom Fejér megyének azt a kis települését, ahol a munka, a tisztesség és összefogás évről évre megtermi gyümölcsét. A Váli-völgyben talán az egyetlen olyan önkormányzat, amelynek működőképessége biztosításához nem volt szüksége rendkívüli kormányzati beavatkozásra, mivel a tavalyi évet is pozitív mérleggel zárta.
A közigazgatási reform mellett szóló érvek közül azt, hogy a települések nem képesek a mostaninál szigorúbb kontroll nélkül megfelelően gazdálkodni, eladósodás nélkül igazgatni önmagukat, az alábbi néhány sorral hadd cáfoljam meg.
Tabajd annak ellenére, hogy nincs jelentős mértékű adóbevétele, számos olyan fejlesztést tudott megvalósítani, amelyek a falu mottóját: "Hagyomány és megújulás"-t, hűen tükrözik. Ilyen például a tabajdi határból előkerült római kori köveket, síremlékeket bemutató - a modern régészettudomány elvárásainak megfelelő - Római Kőtár; a Dísz tér: közepén középkorból származó alkotórészekkel megépített oszloppal. Az 1900-as évek elejére jellemző stílusjegyeket hordozó hivatali épület is oly módon újult meg, hogy most már akadálymentesen megközelíthető, használható bárki számára.
A hagyományőrzés legkoncentráltabban a Faluházban jelenik meg, ahol a gondos gyűjtőmunka eredményeként megtekinthetők a múlt századi Tabajd mindennapi életének nélkülözhetetlen eszközei.
A megújulás legszimbolikusabb példája talán az illegális szemétlerakó helyén létesült Mezítlábas Park, amelyben nem csupán a különböző járófelületek biztosítanak felejthetetlen élményt az azokat mezítláb bejárók számára, hanem egy gyönyörű játszótér és az Iglódi István Szabadtéri Színpad is élő közösségi térré varázsolta az addig elhagyatott, "rossz hírű" helyet.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás