Megrendelés
Jegyző és Közigazgatás

Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!

Előfizetés

Új jegyzők (Jegyző, 2011/5., 40-41. o.)

A Jegyző és Közigazgatás főszerkesztője, dr. Tóth Zoltán kérdéseire válaszoltak a hivatalukat újonnan betöltő jegyzők: dr. Ispán Csilla Borsod-Abaúj-Zemplén megye aljegyzője, Likai-Tóth Adél Sajóbábony város jegyzője és Vártás József Edelény város jegyzője.

• Milyen szakmai előzménye volt jegyzői pályafutása megkezdésének?

Dr. Ispán Csilla: 2011. március 1. napjától látom el a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat aljegyzői feladatait. Pályakezdőként 2004. évben Bőcs Polgármesteri Hivatalában kezdtem pályafutásomat szabálysértési, illetve gyámügyi ügyintézőként, később bővült a feladatom közbeszerzési, belső ellenőrzési feladatokkal, illetve anyakönyvvezetői feladatokkal. 2007. július 1. napjától 2011. február 28. napjáig kezdetben megbízottként, majd kinevezett jegyzőként Bőcs Községben láttam el feladataimat.

Likai-Tóth Adél: Szakmai előmenetelem a hivatali "szamárlétra" bejárásának klasszikus példája. Húsz éve állok a köz szolgálatában, mindig önkormányzatnál dolgoztam. Középiskolai végzettséggel, ügyintézőként kezdtem. Rövid úton felismertem, jó helyre szegődtem. Ezen a pályán csak az nem jut előre, aki nem akar, én akartam. Nem véletlenszerűen kiválasztott és megszerzett diplomával a zsebemben kerestem a helyem, és találgattam, mi legyek, ha nagy leszek. Előbb volt célom, mint diplomám. Nem megalkuvásból kerültem a közigazgatási, ezen belül az önkormányzati szférába, hanem elhivatott céltudatosságom vezetett a jegyzői posztig. Nyolc évig községi jegyző, két évig nagyközségi jegyző voltam, és ez év június 15-étől városi jegyző vagyok, Sajóbábonyban.

Vártás József: Köztisztviselői pályámat a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírtass településen kezdtem 2005. szeptember 1-jén hatósági ügyintézőként. A 8 fős Polgármesteri Hivatalban munkaköröm rendkívül színes volt, mint ahogyan általában az az alacsony létszámú hivatalokban lenni szokott. Sokat köszönhetek a nyírtassi éveknek, és a munkatárasaknak. 2009-ben Nyírtass Község Önkormányzat első aljegyzőjévé neveztek ki, melyet követően megpályáztam Edelényben az akkor éppen megüresedő jegyzői és választási referensi munkakört, melyet közel két évig töltöttem be. A referensi munkakör lehetőséget adott arra, hogy a hetvenhárom fős városi hivatal működését a jegyzői titkárságról alaposan megismerjem, a 2010. évi választások bonyolításában aktívan részt vegyek, és tapasztalatot szerezzek. Dr. Csiszár Miklós címzetes főjegyző úr miskolci jegyzővé történő kinevezését követően a képviselő-testület 2011. május 16. napjától nevezett ki Edelény város jegyzőjévé.

• Az állás betöltését megelőző pályázatnak melyek voltak a legfontosabb elemei?

Dr. Ispán Csilla: Jelenlegi aljegyzői, illetve korábbi jegyzői pályafutásomat motiválta a szakmai továbbfejlődés igénye, továbbá a tenni akarás, a közösség szolgálata, ügyfél-centrikus, hatékonyabb feladatszervezés, egyfajta "világot megváltani" érzés. Ez a lelkesedés a mai napig töretlen, ekként arra a kérdésre miszerint hány évig tervezem a jegyzői pályafutásomat - nem is tudok válaszolni, ezen még nem is gondolkodtam.

Likai-Tóth Adél: Pályázatom legfontosabb eleme a szakmai program volt, melyben írtam az önkormányzat kapcsolatrendszeréről, az informatika jelentőségéről, a képviselő-testület és szervei munkájáról, a településfejlesztésről, a vagyongazdálkodásról, a pénzügyi tevékenységről, a szociális ellátásról és a kisebbséggel való törődés kívánnivalóiról és lehetőségeiről.

Igyekeztem a lehető legszélesebb körben informálódni a város múltjáról, jelenéről, és ehhez képest - most már utólag mondhatom, sikerrel - próbáltam a település jövőbeli céljaihoz elvezető útirányra rámutatni, a jegyző kezében lévő eszközök felhasználásával, és nem utolsósorban azzal az empatikus módszerrel, amelyben hiszek.

Vártás József: Elsősorban az Állam-igazgatási Főiskola előadójának faláról rögződött "Pro bono publico" - A közjóért kifejezés megvalósítása köré építettem fel gondolataimat, az ügyfeleket helyezve a középpontba. A hivatal hetvenhárom fős létszáma ugyanakkor már elég magas ahhoz, hogy a szervezeti fluktuáció folyamatosan jelen legyen a hivatal életében, és mindennapos személyi kérdéseket szüljön. Megbízható, képzett szakemberekkel rendelkező hivatal létrehozását tűztem ki célul, mely megfelelően képes reagálni a futószalagon érkező jogszabályi változásokra, továbbá az elektronikus ügyintézés terén is jelentős előrelépést kell tennie - remélhetőleg jövőbeni járási központú - jelenleg városi polgármesteri hivatalunknak.

• Új munkatársakat már hozott a hivatalba?

A teljes tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges.

A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.

Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!

Visszaugrás

Ugrás az oldal tetejére