Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!
ElőfizetésIdézőjelben, hiszen Dr. Gyergyák Ferencet (Ferit) a közigazgatásban nem igen kell bemutatni, de mégis - mint a szakmai közösségünk (KÖZSZÖV) korábbi főtitkárától - így búcsúzunk, hogy más formában újra kötődjünk hozzá, és még szorosabbá váljon a TÖOSZ, a KÖZSZÖV és a JOSZ kapcsolata.
• Ez a megszólítás dukált eddig is, de most már más területen. Még mindig sokan vannak, akik nem tudják, hogy hosszú évek után munkahelyet váltottál. Ezzel egy időben társadalmi megbízatásaidról is lemondtál. Hogy is van ez?
Immár 18 éve dolgoztam az Alkotmánybíróságon Prof. Dr. Kiss László alkotmánybíró úr főtanácsadójaként, amikor Alkotmánybíró úrnak lejárt az alkotmánybírói mandátuma és nyugdíjba vonult. 18 év nagy idő és óhatatlanul is felvetődik a hogyan tovább, váltsak vagy maradjak? Ekkor - egy másik nyugdíjba vonulás okán - adódott egy lehetőség egy olyan váltásra, amikor is a 35 év közigazgatási múltamtól nem elszakadva folytathatom azt új területen, új kihívásokkal. Dr. Zongor Gábor, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége főtitkára közelgő nyugdíjba vonulása miatt a megüresedő főtitkári tisztség betöltésére pályázatot írtak ki, és én - másodmagammal - pályáztam. És 2016. április 21-én a TÖOSZ küldöttgyűlése egyhangú szavazással 2016. szeptember 1-jével megválasztott a TÖOSZ főtitkárának. E tisztség teljes embert kíván, ezért - az egyetemi oktatást megtartva 2016. augusztus 31-ével lemondtam a Közszolgálati Tisztvise-lők Szakmai Szervezeteinek Szövetsége (KÖZSZÖV) és a Magyar Birtokvédelmi Szövetség (MABIV) társadalmi megbízatású főtitkári tisztségéről, továbbá 2016. szeptember 30-án közös megegyezéssel megszüntettem közszolgálati jogviszonyomat is az Alkotmánybíróságon.
• A KÖZSZÖV főtitkáraként ismert meg leginkább a közigazgatási szakma, de honnan is indultál? Mesélj kicsit a kezdetekről, magadról!
Érettségi és egy sikertelen jogi egyetemi felvételi után édesapám, aki az egri tanárképző főiskolán tanított, szerette volna, ha egy irodában helyezkedem el. Én pedig ifjonti dacból elmentem a Csepel Autógyár 3. sz. Egri Gyárába három műszakban betanított esztergályosnak. Egy év múlva felvettek az Államigazgatási Főiskola levelező tagozatára, és akkor még az volt a rend, hogy a levelező tagozatos hallgatóknak az államigazgatásban kellett dolgozniuk, így 1981 szeptemberétől pénzügyi kisegítő lettem a Heves Megyei hivatalban. Vagyis az iroda csak utolért... Majd 1981 decemberében Ostoros Község Tanácsa VB. Szakigazgatási Szervénél helyezkedtem el mint adóügyi előadó - 1984-től e munkaköröm mellett megbízott szakigazgatási szerv vezető-helyettesként is dolgoztam -, majd az igazgatásszervezői főiskolai diploma megszerzését követően 1985. július 15-étől vb-titkár lettem Ostoroson. 1985-ben megnősültem és 1988-ban feleségem szülővárosába költöztünk. Így 1988. augusztus 15-étől 1996. június 30-áig a Keszthelyi Városi Tanács VB Igazgatási Osztályán, majd jogutódjánál a Keszthely Város Önkormányzata Polgármesteri Hivatalában dolgoztam, előbb gyámügyi előadóként, majd mb. osztályvezetőként, vagyonügyi előadóként, osztályvezetőként. 1996. július 1-jével pedig Rezi Község Önkormányzata jegyzője lettem. 1998. március 11-én megválasztották Kiss László professzor urat - volt egyetemi tanáromat - alkotmánybírává, aki azt követő napokban felkért, mennék-e mellé dolgozni a törzskarába. Szerinted, ilyen felkérésre egy 37 éves jogász milyen választ adhatott???
• A közigazgatás helyi szintje, jegyzői feladatok, KÖZSZÖV, Alkotmánybíróság, TÖOSZ... Látszólag nem egybevágó dolgok. Szerinted sem?!? De meg is fordíthatom. Bár más-más területen, de mindig a helyi ügyeket szolgáltad, szolgálod.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás