1999. évben a kamara területén 44 közjegyző és 9 közjegyzőhelyettes működött, a közjegyzőjelölt munkaviszonya 1999. évi július hó 31. napján - mivel jogi szakvizsgát tett - a kamarával megszűnt.
A következő új közjegyzőhelyettesek kerültek bejegyzésre
az év során:
- Dr. Preku Lajos Fehérgyarmati közjegyző mellé Dr. Nagy Ildikó,
- Királyné Dr. Papp Ildikó Eger 2. számú közjegyző mellé Dr. Szirmai László,
- Dr. Szabó Zsolt Eger 3. számú közjegyző mellé Dr. Füleki László,
- Dr. Vad Lidia Miskolc 4. számú közjegyző mellé Dr. Asztalos Péter.
1999. év során betöltésre került az újonnan létesült Miskolc 5. számú és Nyíregyháza 5. számú közjegyzői székhely, valamint az ennek kapcsán megüresedett Kazincbarcikai 1. és 2. számú, valamint az Encsi székhelyű közjegyzői állás.
A Miskolci Közjegyzői Kamra elnöksége 1999. évben a rendes 3 évenként sorra kerülő vizsgálatokat, irodaalkalmassági vizsgálatokat és az 1998. évben elkezdett megyeszékhelyeken működő közjegyzők banki tárgyú közjegyzői okiratainak díjszabás alkalmazására irányuló célvizsgálatainak befejezését végezte el.
A kamara elnöksége 8 közjegyzői irodában végzett rendes irodavizsgálatot és 11 közjegyzői irodában végzett irodaalkalmassági vizsgálatot, részben az ugyanazon székhelyen működő közjegyzők irodájának költözése, részben az új székhelyre kinevezett közjegyzők megnyíló irodájának alkalmassági vizsgálatának ellenőrzése céljából.
Befejeződött az 1998. évben megkezdett megyeszékhelyeken működő közjegyzők banki tárgyú közjegyzői okiratain alkalmazott díjszabás ellenőrzésére irányuló célvizsgálat, amely 1999. évben 3 közjegyző irodájában történt meg.
a) 1999. évben a Miskolci Közjegyzői Kamara elnökségéhez összesen 11 darab panaszügy érkezett, amelyek száma az előző években érkezett panaszügyek számához képest jelentős csökkenést mutat.
A 11 db panaszügy esetén az érintett ügyfél (ügyfelek) hagyatéki eljárásban jelentett be panaszt, amelyből 6 db hagyatéki eljárásban bejelentett hagyatéki eljárás szabályaira vonatkozó panasz volt, míg 5 ügyben az alkalmazott díjszabással kapcsolatos panasz érkezett.
A kamara elnöksége a panaszok kivizsgálása után tájékoztatást küldött az ügyfélnek, amelyet az ügyfelek tudomásul vettek.
b) Elfogultsági kifogás:
b)/1. Közjegyző részéről 8 ügyben jelentett be hagyatéki eljárásban elfogultsági kifogást, amely esetekben a hagyatéki eljárás lefolytatására a kamara elnöke kijelölte a soron következő közjegyzőt.
b)/2. Ügyfél részéről 1 esetben jelentett be ügyfél a közjegyzővel szemben elfogultsági kifogást, amely ügy áttételét az érintett közjegyző nem ellenezte, így ezen hagyatéki ügy is áttételre került a soron következő közjegyzőnek.
A kamara megválasztotta 1999. évre a közjegyzőhelyettesek közül a 2 elnökségi tagot, akik Dr. Feket Valéria Dr. Szilas Brigitta debreceni közjegyző mellet működő közjegyzőhelyettes, aki a Magyar Országos Közjegyzői Kamara választmányába is beválasztásra került, és Dr. Nyilas Margit püspökladányi közjegyzőhelyettes.
A kamara elnöksége megválasztotta a közjegyzői törvény módosítása kapcsán bevezetésre kerülő Megyei Bíróság fegyelmi bírósága mellet működő 2 közjegyző vizsgálóbiztost is, kik Kiss Dr. Deme Mária gyöngyösi és Dr. Kárpáti Edina nyíregyházi közjegyzők lettek.
1999. évi október hó 1. napján Hajdúszoboszlón ünnepelte meg a Miskolci Közjegyzői Kamara a közjegyzők napját.
A kamara helyi szinten 2 szakmai napot tartott, amelyen 3, illetve 4 bejelentett és igazolt távolléten kívül a kamara minden tagja részt vett.
Az első szakmai napon Dr. Petraskó István a kamara elnökhelyettese tartott előadást a zálogjogi bejegyzésekkel kapcsolatosan, míg a második szakmai napon Dr. Tóth Ádám budapesti közjegyző "külföldi örökhagyó részvétele a hagyatéki eljárásában" címmel.
Mindkét szakmai nap a kollégák részéről rendkívül nagy érdeklődést váltott ki.
Az oktatási bizottság által szervezett országos tárfolyamokon a következő részvétel volt a Miskolci Közjegyzői Kamara területéről:
1999 évben összesen 26 fő vett részt az oktatáson, ebből 22 közjegyző, és 4 helyettes. Egyetlen oktatáson sem vett részt 19 fő.
A résztvevő közjegyzők közül csak az ügyviteli dolgozók tanfolyamán vett részt két közjegyző alkalmazottja, az érintett közjegyzők más oktatáson nem vettek részt.
A megszervezett tanfolyamokon egy tanfolyamon vett részt: 16 fő, amelyből 12 közjegyző, és 4 közjegyző helyettes.
kettő tanfolyamon vett részt: 4 közjegyző
három tanfolyamon vett részt: 2 közjegyző
négy tanfolyamon vett részt: 1 közjegyző
öt tanfolyamon vett részt: 1 közjegyző
A tanfolyamok tárgyainak megoszlása szerint:
A ténytanúsításról szóló tanfolyamon vett részt 6 közjegyző
a hagyatéki eljárásról szóló tanfolyamon vett részt 8 fő amelyből 5 közjegyző és 3 helyettes
a büntetőjogi tanfolyamon 1 közjegyző vett részt
a zálogjogi tanfolyamon 13 fő vett részt, amelyből 12 közjegyző 1 közjegyzőhelyettes
a konfliktuskezeléssel kapcsolatos tanfolyamon részt vett 1 közjegyző
a minőségbiztosítással kapcsolatos tanfolyamon részt vett 6 közjegyző
míg az ügyviteli dolgozók tanfolyamán 6 közjegyző alkalmazottjai vettek részt
így összesen a Miskolci Közjegyzői Kamara tagjai közül 41 tanfolyamon vettek részt közjegyző és közjegyző helyettesek.
Az Osztrák-Magyar Közjegyzői Vegyesbizottsági találkozón két közjegyző vett részt.
A Közép-Európai Közjegyzői Kollokviumon a Miskolci Közjegyzői Kamarából 9 fő vett részt, amelyből 7 fő közjegyző, 2 fő közjegyzőhelyettes.
A Kassán megrendezésre kerülő Szlovák-Magyar Közjegyzői találkozón a kamara területéről 4 kolléga vett részt.
A Miskolci Állam- és Jogtudományi Egyetemmel a kamara kapcsolata erősödött, a kamara elnökét a kari tanács külső tagjává választotta az egyetem 1999. évben. ■
Visszaugrás