Megrendelés
Jegyző és Közigazgatás

Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!

Előfizetés

Címzetes főjegyzői cím adományozás - 2016 (Jegyző, 2016/5., 50-52. o.)

A közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 253. § (1) bekezdésében foglalt jogkörében eljárva, az illetékes megyei kormányhivatalok javaslata alapján, Magyarország miniszterelnöke címzetes főjegyzői címet adományozott, 2016. július 1-jétől határozatlan időre, a 75/2016. (VII. 5.) ME határozatával:

Bödőné dr. Molnár Irén (Marcali), dr. Kovács Gábor (Zalaegerszeg), dr. Melis János (Szarvas), Munkácsi György (Besenyszög), dr. Szijártó Valéria (Sárvár), Török Csilla (Balatonszentgyörgy) részére.

Gratulálunk a kollégáknak. Elismerésüket a JOSZ egyöntetűen támogatta, mint ahogy további - képviselő-testületek által még javasolt - jelölteket is protezsált szervezetünk, akik most nem kaptak elismerést.

Röviden bemutatkoznak az új címzetes főjegyzők.

Bödőné dr. Molnár Irén

Marcali Közös Önkormányzati Hivatal

Bödőné dr. Molnár Irén vagyok és a számomra kedves Somogy megyei kisvárosban, Marcaliban látom el a jegyzői feladatokat 2005. február 1-jétől. Pécsett végeztem a Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán.

Az egyetemi évek alatt még az igazságszolgáltatás iránt érdeklődtem, aztán egy ösztöndíjnak köszönhetően mégsem ott, hanem a közigazgatásban kezdtem meg munkámat. Elsősorban az ügyfeles munkakörök iránt érdeklődtem, így ezeken a területeken lettem ügyintéző, majd hatósági osztályvezető. Gyakorlatilag az önkormányzatok létrejöttétől - egy kivétellel - minden választási feladat végrehajtásában ott voltam, illetve irányítottam azokat. Elmondhatom, hogy az önkormányzati közigazgatás szakmai vonalán végigjártam a lépcsőfokokat.

Számtalan megoldásra váró, a közigazgatásban folyamatosan jelen levő probléma és élethelyzet megoldásában részt vettem. Mind a településünk fejlesztése, a rendszerváltás utáni munkahelyek újra-teremtése, majd a térségi összefogás alakítása, erőforrásaink koncentrálása rengeteg kihívást jelentett munkavégzésem során.

Dolgoztam közreműködő anyakönyv-vezetőként, kollegáimnak idegen nyelvet tanítottam, voltak diákjaim a helyi gimnáziumban, jogi szakvizsgát tettem. A kötelező és választható továbbképzéseken túl az ELTE társasági szakjogász képzésére jártam, amely ismereteket az önkormányzati érdekeltségbe tartozó cégek kapcsán hasznosíthattam.

Családi állapotom házas, egy gimnazista fiúgyermekem van. Szeretek kirándulni, szívesen megyünk a családdal horgászni, ha időnk engedi.

Környezetemben úgy ismernek, mint aki szívesen segít mások problémáinak megoldásában. Fontosnak érzem, hogy az elesett, segítségre szoruló ügyfeleket legyen türelmünk és időnk meghallgatni, mert az emberi szó számtalan alkalommal csodákra képes. Ennek jegyében végzem munkámat és ezt várom el kollégáimtól is.

Bízom abban, hogy a rengeteg reform, ami folyamatosan zajlik körülöttünk, viszonylagos nyugvópontra ér és akkor elmélyültebben, kiszámíthatóbb rendszerességgel tehetünk eleget a velünk szemben támasztott elvárásoknak.

Dr. Kovács Gábor

Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata

A 2016-os "Év jegyzőjét" előző lapszámunkban így mutattuk be:

"Közigazgatásban, közszférában dolgozni, az mindenképpen szolgálat... Azért is szerettem volna hazajönni Budapestről tanulmányaim befejeztével - azon túl, hogy Zalaegerszeghez köt a család, a barátok, s hogy a város minden zegzugát ismerem -, hogy ott csináljak valami hasznosat, ahol gyerek voltam, ahol tanítottak, ahol felnőttem." Néhány évvel ezelőtt vallott így egy interjúban dr. Kovács Gábor, aki az Államigazgatási Főiskolán szerzett diplomájának átvételét követően, 1994-ben kezdte pályáját a zalai megyeszékhely polgármesteri hivatalában, igazgatásszervezőként. A jogot már munka mellett tanulta, második diplomáját 1999-ben szerezte. 2003 decemberében nevezték ki Zalaegerszeg jegyzőjévé. Munkáját mindig a törvényesség betartásával, precízen, igényesen és felelősségteljesen végzi, jó kapcsolatot alakít ki a mindenkori választott tisztségviselőkkel, a közgyűlés tagjaival és a hivatal köztisztviselőivel is. Folyamatosan bővíti szakmai ismereteit, melyeket tevékenysége során kiválóan alkalmaz. Az elmúlt években sikerült szakmai alapokon nyugvó, jól kvalifikált köztisztviselőkkel működő hivatalt kialakítania és működtetnie, a célok érdekében szükséges változtatásokat következetesen végigvinnie.

Hivatásából adódó feladatai ugyan pontos, határozott döntéseket kívánnak tőle, ám "civilként" szívesen vállalkozik a játékra. A sport mindig is része volt az életének, általános iskolásként testnevelés tagozatra járt, futballozott, s játékosa volt a ZTE aktuális utánpótlás csapatának, gimnáziumban pedig a kosárlabdával kötött szoros barátságot. A zalaegerszegi kosárcsapat hazai mérkőzései elképzelhetetlenek nélküle, több, mint húsz éve ugyanazon helyről buzdítja a játékosokat. Az igényes rockzene is összefonódott mindennapjaival, büszkélkedhet egy száz darabos bakelitlemez gyűjteménnyel is. Két gyermek büszke édesapja.

- 50/51 -

Dr. Melis János

Szarvas Város Önkormányzata

Az Államigazgatási Főiskola, majd az akkori József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának elvégzését követően - illetve ez utóbbival egy időben - kezdtem meg közigazgatási munkámat. Dolgoztam igazgatási előadóként, majd Kondoros Nagyközség jegyzőjeként, 1993-tól 1999-ig pedig egy ügyvédi irodában fejlesztettem általános ismereteimet. 1999-től a Szarvasi Polgármesteri Hivatalban rövid ideig jogtanácsosként, majd a szervezési és jogi osztály vezetőjeként láttam el feladataimat, közben letettem a komplex jogi szakvizsgát. 2005-ben az állásra kiírt pályázat alapján az akkori képviselő-testület Szarvas Város jegyzőjének választott meg, amely munkát azóta is végzem. 2008-ban az "Év Jegyzője" címet kaptam meg. A hatodik képviselő-testülettel, ám mindvégig ugyanazzal a polgármesterrel dolgozom immár tizenhetedik éve Szarvason, jegyzőként pedig a negyedik önkormányzati ciklust szolgálom. Szarvas már 2005-ben kistérségi központ volt, majd 2013-tól járási székhely is lett, így ezzel összefüggő feladatokat is ellátok nagyszerű munkatársaim segítségével. Elődömtől jól szervezett, magas szakmai színvonalon működő hivatalt vehettem át, amely - némi finomhangolást, majd a járási szervezet kialakításával kapcsolatos változásokat követően - ma is teljes mértékben képes a szarvasi polgárok és a döntéshozó testület kiszolgálására. Tudom, hogy e cím megítélése mögött a személyes teljesítmény elismerése áll, azonban itt és most is köszönetet kell mondanom minden munkatársamnak, akik az elmúlt közel két évtizedben töretlenül együttműködtek velem a nem mindig egyszerű hétköznapokban. Azt pedig különösen nagyra értékelem, hogy a kezdeményezés a szarvasi képviselő-testülettől indult útjára, így az egész város megbecsülését is érzem mögötte.

A teljes tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges.

A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.

Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!

Tartalomjegyzék

Visszaugrás

Ugrás az oldal tetejére