Megrendelés
Jegyző és Közigazgatás

Fizessen elő a Jegyző és Közigazgatásra!

Előfizetés

Dr. Pahola Tünde: Megújult a városháza Polgárdiban (Jegyző, 2011/4., 50. o.)

A mai kor alapvető követelménye az ügyfélbarát közigazgatás feltételeinek megteremtése valamennyi közigazgatási szervezetben, függetlenül attól, hogy pár ezres lélekszámú kistelepülésről vagy nagyvárosról, helyi vagy központi közigazgatási szervről van szó.

Polgárdi Székesfehérvártól a Balaton irányába 18 km-re elhelyezkedő 6879 lakosú település, amelynek első említése 1277-ből való. A település 1397-ben Batthyány György birtokába került, és egészen 1945-ig a Batthyány család kezén maradt.

Polgárdinak földrajzi helyzetéből adódóan mindig is jó közúti kapcsolatai voltak. A városon halad át a 7-es számú elsőrendű főút, amely Budapesttel, Székesfehérvárral és a Balatonnal köti össze a települést. A várostól délre fut az M7-es autópálya, amellyel a településen áthaladó 7-es számú útnak közvetlen autópálya csomópontja van. A város kedvező közlekedési adottságait erősíti a település északi és déli határán húzódó két párhuzamos vasútvonal is.

A jó infrastruktúra nagyban gazdagította a települést, ami végül 1997. július 1-jétől városi rangot kapott. A városi rang, az erősödő központi szerep magával hozott számos olyan többlet feladatot, amelynek a település intézményi és közigazgatási infrastruktúrájának is meg kellett felelnie. A körzetközponti szerep szükségessé tette az okmányiroda és a gyámhivatal kialakítását, valamint az építéshatósági feladatok ellátását is. Az új feladatok - az illetékességi területhez tartozó új településekkel - új ügyfeleket, új ügyfajtákat eredményeztek, növelve a hivatal épületében bonyolítandó ügyfélforgalmat. A hivatal ügyfelei és ügyintézői lassan kezdték "kinőni" az épületet. A város vezetése számára egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a polgármesteri hivatal - ,30-as illetve ,70-es években, szinteltolással épült két szárnya - a kulturált ügyintézés és az ügyfélbarát közigazgatás követelményének egyre kevésbé tud megfelelni. A szintek közötti mozgásra kizárólag lépcsők szolgáltak, az akadálymentesítés nem volt biztosított.

Az önkormányzat 2009 novemberében nyújtott be pályázatot a Közép-dunántúli Operatív Program keretében a "Kistelepüléseken a településkép javítása" elnevezésű pályázati kiírásra. A pályázat céljaként a képviselő-testület a polgármesteri hivatal épületének átalakítását, bővítését és a sportpályát kiszolgáló épület korszerűsítését célozta meg energiaracionalizálás és a szolgáltatási színvonal növelése érdekében. Az önkormányzat hosszú távú célja a helyi lakosság és az illetékességi területhez tartozó ügyfelek elégedettségi szintjének növelése volt.

A teljes tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges.

A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.

Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!

Visszaugrás

Ugrás az oldal tetejére