Fizessen elő a Családi Jogra!
ElőfizetésA Csongrád Megyei Bíróság és a Magyar Kapcsolatügyeleti Mediátorok Országos Szakmai Szövetsége (MAKAMOSZ) közös kezdeményezésére egy munkacsoport alakult a Csongrád Megyei Bíróság és a MAKAMOSZ dél-alföldi, szorosabban Csongrád megyei régiója bíráiból és szakembereiből egy közeljövőben létrehozandó családjogi mediációs megállapodás feltételeinek, részletszabályainak kidolgozása céljából.
A Magyar Kapcsolatügyeleti Mediátorok Országos Szakmai Szövetsége, mely kiemelten közhasznú szervezet, a fővárosban és a vidéki településeken működő kapcsolatügyeleteken, illetve a család és gyermekvédelem területén akkreditált mediátori tevékenységet végző szakembereket fogja össze. A szövetség felvállalja a kapcsolatügyeleti mediátorok érdekvédelmét, segítséget nyújt szakmai munkájuk személyi és tárgyi feltételeinek megteremtéséhez, segíti a mediátorok mind teljesebb szakmai elismerését hazánkban és az Európai Unió országaiban egyaránt.
A szervezeti szinten történő megállapodás célja, hogy a bírósági szervezet is szorosabban együttműködjön a kapcsolatügyeleti- és családjogi mediációs ellátást végző szervezettel a célból, hogy a polgári peres eljárás alatt a kapcsolattartás színhelyéül kijelölhesse azt/azokat a szolgálatokat, egyesületeket, melyek a Csongrád Megyei Bíróság illetékességi területe alá eső településeken a fenti szolgálatot ellátja/ellátják.
Fontosnak tartjuk továbbá a szülő-szülő, valamint a szülő-gyermek kapcsolat fenntartását és javítását, a válóper alatti és utáni időszakban is. Ehhez a MAKAMOSZ égisze alatt működő szolgálatok, egyesületek semleges helyet és szakembert tudnak biztosítani.
A mediációs- és kapcsolatügyeleti szolgáltatást a jelenleg hatályos Polgári perrendtartás, Családjogi törvény, Gyermekvédelmi törvény, Közvetítői eljárásról szóló törvény rendelkezései alapján a bíróság tájékoztatása alapján a szülők kezdeményezésére, az ő beleegyezésükkel vehetnék a családok igénybe. A tágabb értelemben vett családjogi mediációs eljárásban mind a pár-, mind a kapcsolattartási konfliktusok beletartoznának, míg a szűkebb értelemben vett családjogi mediáció effektíve a kapcsolatügyeleti központ szolgáltatásainak igénybevételére korlátozódna. E megkülönböztetésre álláspontunk szerint azért van szükség, mert a tágabb értelemben vett családjogi mediációnál a gyermek szerepe "járulékos jellegű", míg az utóbbiban a gyermek aktív résztvevő, akinek bevonása az eljárásba elengedhetetlen.
A Jogkódex-előfizetéséhez tartozó felhasználónévvel és jelszóval is be tud jelentkezni.
Az ORAC Kiadó előfizetéses folyóiratainak „valós idejű” (a nyomtatott lapszámok megjelenésével egyidejű) eléréséhez kérjen ajánlatot a Szakcikk Adatbázis Plusz-ra!
Visszaugrás